Tapahtumakalenteri

SOPIEN 2.0 - Lean -Toiminta ja itsensä johtaminen (3-osainen)

Lean-toiminta ja itsensä johtaminen​
7.9.2022, 14.9.2022 ja 5.10.2022 klo 13-16

Koulutuksen sisältöä:​
Lean-toiminta ja jatkuva parantaminen​
Arvovirta-analyysi/prosessien kuvaus​
Lean-johtaminen​
Miten muutos johdetaan?​
PDCA + ongelmanratkaisumenetelmät​
Työn ja toiminnan virtauttaminen – mikä on oikeasti tehokasta?​
Itsensä johtaminen ja oma ajankäytön hallinta​
Miten mittaan kehitystä? ​
Miten viedä Lean-oppeja käytäntöön ja saavuttaa jatkuvan parantamisen organisaatio?

Lisätiedot koulutuksesta kouluttajalta: Maija Holopainen, maija.holopainen@mflow.fi, 045 643 8898

Ilmoittautuminen koulutukseen alla olevasta lomakkeesta viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutuksen alkamista. Jokaisesta henkilöstä tulee tehdä oma ilmoittautuminen (täytettävä oma ilmoittautumislomake). Ilmoittautuneille lähetetään linkki, ennen koulutusta.

Koulutus on tarkoitettu SOPIEN 2.0 -hankkeeseen osallistuville yrityksille, yhdistyksille ja sote-toimijoille. SOPIEN 2.0 -hanke järjestää työpajoja ja koulutuksia, joista ryhmäkohtaiset koulutukset sisältyvät hankkeen osallistumismaksuun.

Tervetuloa mukaan!
Hankkeeseen mahtuu vielä mukaan, lisätietoja hankkeesta: https://navitas.fi/sopien20-hanke
Löydät meidät myös Facebookista: https://www.facebook.com/sopien2hanke/

Hankehenkilöstö:
Navitas Kehitys Oy,
Anne Matilainen@navitas.fi p. 044 792 2639
Jaana Tiitinen jaana.tiitinen@navitas.fi p. 044 493 5068

Savonia-ammattikorkeakoulu Oy,
Minna Saario, minna.saario@savonia.fi, 044 785 6589
Johanna Alastalo, johanna.alastalo@savonia.fi, p. 044 785 6046

Iisalmen kaupunki, Iida Rautiainen, iida.rautiainen@iisalmi.fi, p. 040 646 2113

Kehitysyhtiö SavoGrow Oy, Matti Ylönen, matti.ylonen@savogrow.fi, 0207 464 641

Kehittämisyhtiö Witas Oy, Piia Flink-Liimatainen, piia.flink-liimatainen@witas.fi, 0400 149 934

Koulutukset toteutuvat, jos osallistujia on vähintään kolmesta eri yrityksestä (3 eri y-tunnusta).

Pidätämme oikeuden mahdollisiin koulutusten muutoksiin.



AIKA 7.9.2022 13:00 - 5.10.2022 16:00
PAIKKA Verkossa
VIIMEINEN ILMOITTAUTUMISPÄIVÄMÄÄRÄ 6.9.2022
TILAISUUDEN TYYPPI Tilaisuus
LIITTEET  SOPIEN 2.0 Lean syksy 2022
Ilmoittautuminen



 
NAVITAS KEHITYS OY
Wredenkatu 8
78250 Varkaus
Puh. 029 1708 800
toimisto@navitas.fi