Tapahtumakalenteri

SOPIEN 2.0 - Tietosuojakoulutukset (2-osainen)

Tietosuoja vaatii taustalle jatkuvaa seurantaa ja tässä yrityksien suurena apuna on sille räätälöity tietosuojaohjelma. Koulutuksesta saat tietoa miten tietosuojaohjelma rakennetaan, miten sitä hallinnoidaan ja miten tietosuojan toteutumista valvotaan ja mitataan yrityksessä.


1.
15.9.2022 klo 13.00-16.00.
Tietosuojaohjelman rakentaminen ja tietosuojan mittaaminen

2.
13.10.2022 klo 13.00-16.00.
Tietosuoja-asetuksien kertaus ja dokumentointi


Lisätiedot: Heidi Ilmonen, heidi@sqcoy.fi, 040 733 0011 Matti Ylönen, matti.ylonen@savogrow.fi, 0207 464 641


Ilmoittautuminen koulutukseen alla olevasta lomakkeesta viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutuksen alkamista. Jokaisesta henkilöstä tulee tehdä oma ilmoittautuminen (täytettävä oma ilmoittautumislomake). Ilmoittautuneille lähetetään linkki, ennen koulutusta.

Koulutus on tarkoitettu SOPIEN 2.0 -hankkeeseen osallistuville yrityksille, yhdistyksille ja sote-toimijoille. SOPIEN 2.0 -hanke järjestää työpajoja ja koulutuksia, joista ryhmäkohtaiset koulutukset sisältyvät hankkeen osallistumismaksuun.

Tervetuloa mukaan!
Hankkeeseen mahtuu vielä mukaan, lisätietoja hankkeesta: https://navitas.fi/sopien20-hanke
Löydät meidät myös Facebookista: https://www.facebook.com/sopien2hanke/

Hankehenkilöstö:
Navitas Kehitys Oy,
Anne Matilainen@navitas.fi p. 044 792 2639
Jaana Tiitinen jaana.tiitinen@navitas.fi p. 044 493 5068

Savonia-ammattikorkeakoulu Oy,
Minna Saario, minna.saario@savonia.fi, 044 785 6589
Johanna Alastalo, johanna.alastalo@savonia.fi, p. 044 785 6046

Iisalmen kaupunki, Iida Rautiainen, iida.rautiainen@iisalmi.fi, p. 040 646 2113

Kehitysyhtiö SavoGrow Oy, Matti Ylönen, matti.ylonen@savogrow.fi, 0207 464 641

Kehittämisyhtiö Witas Oy, Piia Flink-Liimatainen, piia.flink-liimatainen@witas.fi, 0400 149 934

Koulutukset toteutuvat, jos osallistujia on vähintään kolmesta eri yrityksestä (3 eri y-tunnusta).

Pidätämme oikeuden mahdollisiin koulutusten muutoksiin.




AIKA 15.9.2022 13:00 - 13.10.2022 16:00
PAIKKA Verkossa
VIIMEINEN ILMOITTAUTUMISPÄIVÄMÄÄRÄ 14.9.2022
TILAISUUDEN TYYPPI Tilaisuus
LIITTEET  SOPIEN 2.0 tietosuoja syksy 2022
Ilmoittautuminen



 
NAVITAS KEHITYS OY
Wredenkatu 8
78250 Varkaus
Puh. 029 1708 800
toimisto@navitas.fi