Tapahtumakalenteri

SOPIEN 2.0 - Kanta-kiihdyttämö kirjaamisen perusteet henkilöstön täydennyskoulutus

SOPIEN 2.0 -hankkeen koulutus: Kanta: Kirjaamisen perusteet johto ja henkilöstö

3,15 h teoria kirjaamisista ja kirjaamisen valtakunnallisista vaatimuksista. Koulutus sopii myös henkilöstön täydennyskoulutukseksi.

Miksi Kanta-palvelu koulutukseen? Koulutuksista on sinulle apua, mikäli olet lähitulevaisuudessa harkitsemassa Kanta-palvelu asiakkuutta tai haluat kasvattaa perustietoasi sen käyttöönottoon sisältyvistä vaatimuksista ja vaiheista. Koulutuksien avulla saat koulutettua myös henkilökuntasi, joka on avainasemassa Kanta-palveluiden käyttöönotossa ja asiakasohjauksessa. Henkilöstön osaamisen varmistaminen on myös yksi vaatimus kanta-palveluiden käyttöönotossa. Tulevaisuudessa tavoitteena on entistä tietoturvallisempi asiakas -ja potilastyö. Esimerkiksi sosiaalihuollon asiakastiedon arkistoon tullaan tulevaisuudessa tallentamaan kaikki sosiaalipalveluissa syntyvät, asiakasta koskevat asiakasasiakirjat, ja tämä on velvoite kaikilla palveluntuottajilla.

Lisätietoja koulutuksen sisällöstä antaa kouluttaja Heidi Ilmonen, 040 733 0011, heidi@sqcoy.fi

Ilmoittautuminen koulutukseen alla olevasta lomakkeesta viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutuksen alkamista. Jokaisesta henkilöstä tulee tehdä oma ilmoittautuminen (täytettävä oma ilmoittautumislomake). Ilmoittautuneille lähetetään linkki, ennen koulutusta.

Koulutus on tarkoitettu SOPIEN 2.0 -hankkeeseen osallistuville yrityksille, yhdistyksille ja sote-toimijoille. SOPIEN 2.0 -hanke järjestää työpajoja ja koulutuksia, joista ryhmäkohtaiset koulutukset sisältyvät hankkeen osallistumismaksuun.

Tervetuloa mukaan!
Hankkeeseen mahtuu vielä mukaan, lisätietoja hankkeesta: https://navitas.fi/sopien20-hanke
Löydät meidät myös Facebookista: https://www.facebook.com/sopien2hanke/

Hankehenkilöstö:
Navitas Kehitys Oy,
Katja Niiranen katja.niiranen@navitas.fi p. 044 720 9395
Jaana Tiitinen jaana.tiitinen@navitas.fi p. 044 493 5068

Savonia-ammattikorkeakoulu Oy,
Minna Saario, minna.saario@savonia.fi, 044 785 6589
Johanna Alastalo, johanna.alastalo@savonia.fi, p. 044 785 6046

Iisalmen kaupunki, Anne Matilainen, anne.matilainen@iisalmi.fi, p. 040 646 2113

Kehitysyhtiö SavoGrow Oy, Matti Ylönen, matti.ylonen@savogrow.fi, 0207 464 641

Kehittämisyhtiö Witas Oy, Piia Flink-Liimatainen, piia.flink-liimatainen@witas.fi, 0400 149 934

Koulutukset toteutuvat, jos osallistujia on vähintään kolmesta eri yrityksestä (3 eri y-tunnusta).

Pidätämme oikeuden mahdollisiin koulutusten muutoksiin.



AIKA 5.4.2022 13:30 - 16:30
PAIKKA verkossa
VIIMEINEN ILMOITTAUTUMISPÄIVÄMÄÄRÄ 4.4.2022
TILAISUUDEN TYYPPI Tilaisuus
LIITTEET  SOPIEN 2.0 Kanta kevät 2022
TILAISUUTEEN EI VOI ENÄÄ ILMOITTAUTUA! Viimeinen ilmoittautumispvm oli 04.04.2022.



 
NAVITAS KEHITYS OY
Wredenkatu 8
78250 Varkaus
Puh. 029 1708 800
toimisto@navitas.fi