Palaa takaisin | Tulosta

Navitas Kehitys Oy
Tapahtumatuloste - SOPIEN 2.0 - Laatu: Laatujärjestelmän rakentaminen (6 osainen)

29.9.2022

SOPIEN 2.0 - Laatu: Laatujärjestelmän rakentaminen (6 osainen)


SOPIEN 2.0 -hankkeen koulutus: Laatu: Laatujärjestelmän rakentaminen

Tämän koulutuksen avulla rakennat vaihe vaiheelta omaan organisaatioosi istuvan laatujärjestelmän. Koulutuksessa on ajatuksena täydentää jokaisen koulutuskerran aikana ja koulutuksen jälkeen kotitehtävinä laatujärjestelmä asiakirjaa, minkä avulla organisaatio jäsentää omaa toimintaansa, huomioi toimintaan liittyvät eri laatunäkökulmat ja kehittää laatua tukevia toimintamalleja.

Koulutus koostuu kuudesta koulutuskerrasta, joiden aiheina ovat:

1: Perustan rakentaminen 22.3.2022 klo 13.30–16.30

2. Asiakassuuntautuneisuus 13.4.2022 klo 13.30–16.30

3. Prosessit, niiden kuvaaminen ja mittaaminen 17.5.2022 klo 13.30–16.30

4. Henkilöstön kehittäminen 6.9.2022 klo 13.30–16.30

5. Laadun kehittäminen 27.9.2022 klo 13.30–16.30

6. Laadun arviointi ja virheistä oppiminen 11.10.2022 klo 13.30–16.30

Lisätietoja koulutuksen sisällöstä antaa kouluttaja Heidi Ilmonen, 040 733 0011, heidi@sqcoy.fi Salus Qualitas Consulting

Tällä ilmoittautumisella ilmoittaudut koko koulutuskokonaisuuteen.


Ilmoittautuminen koulutukseen alla olevasta lomakkeesta viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutuksen alkamista. Jokaisesta henkilöstä tulee tehdä oma ilmoittautuminen (täytettävä oma ilmoittautumislomake). Ilmoittautuneille lähetetään linkki, ennen koulutusta.

Koulutus on tarkoitettu SOPIEN 2.0 -hankkeeseen osallistuville yrityksille, yhdistyksille ja sote-toimijoille. SOPIEN 2.0 -hanke järjestää työpajoja ja koulutuksia, joista ryhmäkohtaiset koulutukset sisältyvät hankkeen osallistumismaksuun.

Tervetuloa mukaan!
Hankkeeseen mahtuu vielä mukaan, lisätietoja hankkeesta: https://navitas.fi/sopien20-hanke
Löydät meidät myös Facebookista: https://www.facebook.com/sopien2hanke/

Hankehenkilöstö:
Navitas Kehitys Oy,
Katja Niiranen katja.niiranen@navitas.fi p. 044 720 9395
Jaana Tiitinen jaana.tiitinen@navitas.fi p. 044 493 5068

Savonia-ammattikorkeakoulu Oy,
Minna Saario, minna.saario@savonia.fi, 044 785 6589
Johanna Alastalo, johanna.alastalo@savonia.fi, p. 044 785 6046

Iisalmen kaupunki, Anne Matilainen, anne.matilainen@iisalmi.fi, p. 040 646 2113

Kehitysyhtiö SavoGrow Oy, Matti Ylönen, matti.ylonen@savogrow.fi, 0207 464 641

Kehittämisyhtiö Witas Oy, Piia Flink-Liimatainen, piia.flink-liimatainen@witas.fi, 0400 149 934

Koulutukset toteutuvat, jos osallistujia on vähintään kolmesta eri yrityksestä (3 eri y-tunnusta).

Pidätämme oikeuden mahdollisiin koulutusten muutoksiin.