Palaa takaisin | Tulosta

Navitas Kehitys Oy
Tapahtumatuloste - SOPIEN 2.0 - Palvelumuotoilu (neliosainen)

3.8.2021

SOPIEN 2.0 - Palvelumuotoilu (neliosainen)


SOPIEN 2.0 -hankkeen koulutuskokonaisuus: PALVELUMUOTOILU

Mikä on palvelusi todellinen lisäarvo asiakkaalle? Mikä on yrityksesi erityinen kilpailuetu? Kuinka erotut sotetoimialan tapetista asiakkaan silmin katsottuna? Uskallatko puhua asiakkaan kielellä? Mitä tulevaisuudessa asiakkaat arvostavat ja miten ollaan asiakasta lähellä digisti – entä osallistavasti ja vielä kannattavasti? Millaisista elementeistä maksavan asiakkaan palvelukokemus koostuu? Miten uutta liiketoimintaa muotoillaan? Entä palvelun tuotteistus niin, että se tavoittaa päättäjän, ostajan ja palvelun käyttäjän?

Palvelumuotoilun keskeisenä tavoitteena on palvelukokemuksen käyttäjälähtöinen suunnittelu siten, että palvelu vastaa sekä käyttäjien tarpeita että palvelun tarjoajan tavoitteita. Asiakaslähtöisellä kehittämisellä voidaan parantaa sekä asiakaskokemusta että palvelun käyttökokemusta. Palvelumuotoilun avulla palveluista ja toimintamalleista saadaan selkeämpiä, helppokäyttöisempiä ja paremmin asiakkaiden tarpeita vastaavia.

OSA 1. Tulevaisuuden liiketoiminta 04.02.2021 Klo 13.00 - 16.15
Päivän jälkeen sinulla on eväät yrityksesi vision muotoiluun ja vaikuttavuuden näkyväksi tekemiseen.

OSA 2. Palveluiden muotoilu 18.02.2021 Klo 13.00 - 16.15
Saat eväät omien asiakkuuksiesi suunnitteluun ja asiakaskokemuksien ja palvelupolkujen muotoiluun.

OSA 3. Tuotteistaminen 11.03.2021 Klo 13.00 - 16.15
Saat eväät tuotteistamiseen, sisäisiin prosesseihin ja hinnoitteluun.

OSA 4. Kasvun tiekartta 01.04.2021 Klo 13.00 - 16.15
Saat eväät jatkuvaan kehittämiseen ja tulevaisuuden tiekartan välineeksi.

Kouluttajana toimii Tom Hagelberg (Tamora Oy).

Ilmoittautuminen koulutuskokonaisuuteen alla olevasta lomakkeesta viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutuskokonaisuuden alkamista. Jokaisesta henkilöstä tulee tehdä oma ilmoittautuminen (täytettävä oma ilmoittautumislomake). Ilmoittautuneille lähetetään linkki, ennen koulutusta.

Lisätietoja koulutuksen sisällöstä antaa kouluttaja Tom Hagelberg, tom.hagelberg@tamora.fi.

Koulutukset ovat tarkoitettu SOPIEN 2.0 -hankkeeseen osallistuville yrityksille, yhdistyksille ja sote-toimijoille. SOPIEN 2.0 -hanke järjestää työpajoja ja koulutuksia, joista ryhmäkohtaiset koulutukset sisältyvät hankkeen osallistumismaksuun.

Tervetuloa mukaan!
Hankkeeseen mahtuu vielä mukaan, lisätietoja hankkeesta: https://navitas.fi/sopien20-hanke
Löydät meidät myös Facebookista: https://www.facebook.com/sopien2hanke/

Hankehenkilöstö:
Navitas Kehitys Oy, Pekka Romppanen, pekka.romppanen@navitas.fi, p. 044 792 2639

Savonia-ammattikorkeakoulu Oy, Ulla Piipponen, ulla.piipponen@savonia.fi, 044 785 6044
Minna Saario, minna.saario@savonia.fi, 044 785 6589

Iisalmen kaupunki, Marja Kauppinen, marja.kauppinen@iisalmi.fi, p. 040 646 2113

Kehitysyhtiö SavoGrow Oy, Matti Ylönen, matti.ylonen@savogrow.fi, 0207 464 641

Kehittämisyhtiö Witas Oy, Piia Flink-Liimatainen, piia.flink-liimatainen@witas.fi, 0400 149 934

Koulutukset toteutuvat, jos osallistujia on vähintään kolmesta eri yrityksestä (3 eri y-tunnusta).

Pidätämme oikeuden mahdollisiin koulutusten muutoksiin.