Tapahtumakalenteri

SOPIEN 2.0 Yrittäjä ja yhdistystoimija -NYT! Sisään hyvinvointialueen ovesta

Yrittäjä ja yhdistystoimija – NYT! Sisään hyvinvointialueen ovesta

Sosiaali- ja terveydenhuollon palvelujen siirtyminen hyvinvointialueille tapahtuu neljän kuukauden kuluttua.

Miten yksityiset toimijat on huomioitu valmisteluissa ja miltä palveluntuottajien tulevaisuus näyttää?

Kunnille jäävät hyvinvointi ja terveyttä edistävien palvelut soteuudistuksessa. Miten palvelujen saatavuus on turvattu ja säilytetään kuntien elinvoimaisuus?

Tervetuloa mukaan

Mukana
Pohjois-Savon hyvinvointialue, valtuuston puheenjohtaja Hannu Tsupari

Pohjois-Savon hyvinvointialue, johtaja Marko Korhonen

Savon Yrittäjät, toimitusjohtaja Paula Aikio-Tallgren

Pohjois-Savo, hyvinvointikoordinaattori Säde Rytkönen


Hankehenkilöstö ja lisätiedot:
Navitas Kehitys Oy,
Anne Matilainen@navitas.fi p. 044 792 2639
Jaana Tiitinen jaana.tiitinen@navitas.fi p. 044 493 5068

Savonia-ammattikorkeakoulu Oy,
Minna Saario, minna.saario@savonia.fi, 044 785 6589
Johanna Alastalo, johanna.alastalo@savonia.fi, p. 044 785 6046

Iisalmen kaupunki, Iida Rautiainen, iida.rautiainen@iisalmi.fi, p. 040 646 2113

Kehitysyhtiö SavoGrow Oy, Matti Ylönen, matti.ylonen@savogrow.fi, 0207 464 641

Kehittämisyhtiö Witas Oy, Piia Flink-Liimatainen, piia.flink-liimatainen@witas.fi, 0400 149 934



AIKA 31.8.2022 13:00 - 15:00
PAIKKA Verkossa
VIIMEINEN ILMOITTAUTUMISPÄIVÄMÄÄRÄ 31.8.2022
TILAISUUDEN TYYPPI Tilaisuus
Ilmoittautuminen



 
NAVITAS KEHITYS OY
Wredenkatu 8
78250 Varkaus
Puh. 029 1708 800
toimisto@navitas.fi