Palaa takaisin | Tulosta

Navitas Kehitys Oy
Tapahtumatuloste - SOPIEN 2.0 - Digimarkkinointi haltuun sote-alan yrityksessä (neliosainen)

8.5.2021

SOPIEN 2.0 - Digimarkkinointi haltuun sote-alan yrityksessä (neliosainen)


SOPIEN 2.0 -hankkeen koulutuskokonaisuus: Digimarkkinointi haltuun sote-alan yrityksessä (neliosainen koulutus)

Syksyllä 2020 suuren suosion saanut koulutus toteutetaan uudestaan keväällä 2021. Koulutus on suunnattu sotelalan mikro- ja pk-yrityksille, jotka haluavat hyödyntää sosiaalista mediaa, moderneja viestintävälineitä ja verkkosivuja tehokkaasti liiketoiminnassaan.

Digitalisoituva, monikanavaistuva ja alati muuttuva maailma asettaa uusia haasteita myös sotealan yrityksille. Palveluiden markkinointi ja mainekuvan rakennus ja jatkuva ylläpito vaatii osaamista ja uudenlaisia resursseja. Tämän valmennuskokonaisuuden tavoitteena on tarjota tiedot, taidot ja käytännön työkalut sote-alan yrityksen digimarkkinoinnin menestyksekkääseen
toteutukseen. Koulutus on neljäosainen.

OSA 1. Perusta kuntoon 31.03.2021 klo 13.00 - 16.15
Ensimmäisellä jaksolla hankimme selkeän käsityksen
yrityksen näkyvyyden nykytilasta ja kehittämisen kohteista määritetyjen kohderyhmien tavoittamisessa.

OSA 2. Tule löydetyksi ja vaikuta verkkosivuilla 21.04.2021 klo 13.00 - 16.15
Jaksossa kurkistetaan nettisivujen näkyvän osion taakse, analytiikkatyökalujen ja hakukoneoptimoinnin maailmaan.

OSA 3. Innosta ja sitouta sisällöllä 04.05.2021 klo 13.00 - 16.15
Yrityksen mainekuvaan voidaan vaikuttaa vahvasti laadukkaalla sisällöllä ja oikein ajoitulla veistinnällä. Mille yritykseni toiminta ja mainekuva näyttää rekrytoidessani uusia työntekijöitä? Millaista työnantajabrändiä rakennan ja miten?

OSA 4. Some haltuun 19.05.2021 klo 13.00 - 16.15
Perehdymme eri somekanavien ominaispiirteisiin, toimintoihin ja käytön vaikutuksiin melenkiintoisten, aitojen arkielämän case-esimerkkien kautta niin asiakkaiden,läheisten kuin myös henkilökunnan ja johdon silmin.

Kaikki koulutukset toteutetaan etäkoulutuksina ja niistä saa myös tallenteen.

Kouluttajina toimivat Niko Sulkakoski ja Mika Tonder (Tamora Oy).

Ilmoittautuminen koulutuskokonaisuuteen alla olevasta lomakkeesta viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutuskokonaisuuden alkamista. Jokaisesta henkilöstä tulee tehdä oma ilmoittautuminen (täytettävä oma ilmoittautumislomake). Ilmoittautuneille lähetetään linkki, ennen koulutusta.

Lisätietoja koulutuksen sisällöstä antaa kouluttaja:
Mikko Toiviainen, mikko.toiviainen@tamora.fi, puh. 050 404 2902.

Koulutus on tarkoitettu SOPIEN 2.0 -hankkeeseen osallistuville yrityksille, yhdistyksille ja sote-toimijoille. SOPIEN 2.0 -hanke järjestää työpajoja ja koulutuksia, joista ryhmäkohtaiset koulutukset sisältyvät hankkeen osallistumismaksuun.

Tervetuloa mukaan!
Hankkeeseen mahtuu vielä mukaan, lisätietoja hankkeesta: https://navitas.fi/sopien20-hanke
Löydät meidät myös Facebookista: https://www.facebook.com/sopien2hanke/

Hankehenkilöstö:
Navitas Kehitys Oy, Pekka Romppanen, pekka.romppanen@navitas.fi, p. 044 792 2639

Savonia-ammattikorkeakoulu Oy, Ulla Piipponen, ulla.piipponen@savonia.fi, 044 785 6044
Minna Saario, minna.saario@savonia.fi, 044 785 6589

Iisalmen kaupunki, Marja Kauppinen, marja.kauppinen@iisalmi.fi, p. 040 646 2113

Kehitysyhtiö SavoGrow Oy, Matti Ylönen, matti.ylonen@savogrow.fi, 0207 464 641

Kehittämisyhtiö Witas Oy, Piia Flink-Liimatainen, piia.flink-liimatainen@witas.fi, 0400 149 934

Koulutukset toteutuvat, jos osallistujia on vähintään kolmesta eri yrityksestä (3 eri y-tunnusta).

Pidätämme oikeuden mahdollisiin koulutusten muutoksiin.