Palaa takaisin | Tulosta

Navitas Kehitys Oy
Tapahtumatuloste - SOPIEN 2.0 - Muutosjohtamisen koulutuskokonaisuus (viisiosainen)

8.5.2021

SOPIEN 2.0 - Muutosjohtamisen koulutuskokonaisuus (viisiosainen)


SOPIEN 2.0 -hankkeen koulutuskokonaisuus: Muutosjohtaminen (viisiosainen)

Sotekenttä on rakennemuutoksen kourissa. Kuinka johdan itseäni ja yritystäni kohti tulevaisuutta muuttuvassa ja epävarmassa maailmassa? Millaiset teknologiset ratkaisut ja uudet palvelut mahdollistavat hyvää elämää kotona? Digitalisaatio on muuttanut maailmaamme jo nyt valtavasti. Se on muuttanut tapaamme toimia ja tapaamme käyttää tietoa. Miten innovaatioita kehitetään kokeilujen kautta? Miten henkilöstö otetaan mukaan innovoimaan? Miten ansaintalogiikat voivat muuttua?

OSA 1: Mahdollisuuksien sotemaailma 10.02.2021 klo 13.00 - 16.15
Sotekenttä rakennemuutoksen kourissa. Millaisia mahdollisuuksia muuttuva sotekenttä tarjoaa yrityksille?

OSA 2: Tulevaisuuteen johtaminen 03.03.2021 klo 13.00 - 16.15
Kuinka johdan itseäni ja yritystäni kohti tulevaisuutta muuttuvassa ja epävarmassa maailmassa?

OSA 3: Millaisin tuottein menestymme 24.03.2021 klo 13.00 - 16.15
Millaiset teknologiset ratkaisut ja uudet palvelut mahdollistavat hyvää elämää kotona? Miksi juuri tämä markkina on juuri nyt kiinnostavin?

OSA 4: Digitaalisen tiedon uusi aika 28.04.2021 klo 13.00 - 16.15
Digitaliaatio on muuttanut maailmaamme jo nyt valtavasti. Se on muuttanut tapaamme toimia ja tapaamme käyttää tietoa. Miten luomme digitalisaation hyödyntämisellä kilpailuetua?

OSA 5: Innovaatiot ja ansaintalogiikat 12.05.2021 klo 13.00 - 16.15
Miten innovaatioita kehitetään kokeilujen kautta Miten henkilöstö otetaan mukaan innovoimaan? Miten ansaintalogiikat voivat muuttua?

Kouluttajina toimivat Mikko Toiviainen ja Jaana Utti (Tamora Oy).

Lisätietoja koulutuksen sisällöstä antaa kouluttaja:
Mikko Toiviainen, mikko.toiviainen@tamora.fi, puh. 050 404 2902.

Ilmoittautuminen koulutuskokonaisuuteen alla olevasta lomakkeesta viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutuskokonaisuuden alkamista. Jokaisesta henkilöstä tulee tehdä oma ilmoittautuminen (täytettävä oma ilmoittautumislomake). Ilmoittautuneille lähetetään linkki, ennen koulutusta.

Koulutus on tarkoitettu SOPIEN 2.0 -hankkeeseen osallistuville yrityksille, yhdistyksille ja sote-toimijoille. SOPIEN 2.0 -hanke järjestää työpajoja ja koulutuksia, joista ryhmäkohtaiset koulutukset sisältyvät hankkeen osallistumismaksuun.

Tervetuloa mukaan!
Hankkeeseen mahtuu vielä mukaan, lisätietoja hankkeesta: https://navitas.fi/sopien20-hanke
Löydät meidät myös Facebookista: https://www.facebook.com/sopien2hanke/

Hankehenkilöstö:
Navitas Kehitys Oy, Pekka Romppanen, pekka.romppanen@navitas.fi, p. 044 792 2639

Savonia-ammattikorkeakoulu Oy, Ulla Piipponen, ulla.piipponen@savonia.fi, 044 785 6044
Minna Saario, minna.saario@savonia.fi, 044 785 6589

Iisalmen kaupunki, Marja Kauppinen, marja.kauppinen@iisalmi.fi, p. 040 646 2113

Kehitysyhtiö SavoGrow Oy, Matti Ylönen, matti.ylonen@savogrow.fi, 0207 464 641

Kehittämisyhtiö Witas Oy, Piia Flink-Liimatainen, piia.flink-liimatainen@witas.fi, 0400 149 934

Koulutukset toteutuvat, jos osallistujia on vähintään kolmesta eri yrityksestä (3 eri y-tunnusta).

Pidätämme oikeuden mahdollisiin koulutusten muutoksiin.