Tapahtumakalenteri

SOPIEN 2.0 - Lastensuojelu koulutus (6 kertaa)

Syksyn (Sopien 2.0-jäsenille) tapaamisten alustavat aiheet ovat:

1. Vaatimusten mukaiset asiakirjat 30.8.
2. Menesty kilpailutuksessa 6.9.
3. Lääkehoitosuunnitelma pähkinänkuoressa 27.9.
4. Somen haasteet lastensuojelussa 4.10.
5. Turvallisesti verkossa lasten ja nuorten kanssa 25.10.
6. Lastensuojeluyritysten liittyminen Kanta-palveluun 1.11

Kouluttajana toimii Marjut Jokela, SQC Oy, hänellä on pitkä kokemus sosiaali- ja terveysalalla, mm. kasvatusjohtaja ja yrittäjä, Koiramäen perhekoti Oy, Kela paikallisjohtaja, nykyisin myös tekee tohtorin väitöskirjaa lastensuojeluun liittyen.
https://www.sqcoy.fi/osaamisemme.html

Lisätiedot:
Marjut Jokela, SQC Oy marjut@sqcoy.fi 040 960 3198
Matti Ylönen, matti.ylonen@savogrow.fi, 0207 464 641

Ilmoittautuminen koulutukseen alla olevasta lomakkeesta viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutuksen alkamista. Jokaisesta henkilöstä tulee tehdä oma ilmoittautuminen (täytettävä oma ilmoittautumislomake). Ilmoittautuneille lähetetään linkki, ennen koulutusta.

Koulutus on tarkoitettu SOPIEN 2.0 -hankkeeseen osallistuville yrityksille, yhdistyksille ja sote-toimijoille. SOPIEN 2.0 -hanke järjestää työpajoja ja koulutuksia, joista ryhmäkohtaiset koulutukset sisältyvät hankkeen osallistumismaksuun.

Tervetuloa mukaan!
Hankkeeseen mahtuu vielä mukaan, lisätietoja hankkeesta: https://navitas.fi/sopien20-hanke
Löydät meidät myös Facebookista: https://www.facebook.com/sopien2hanke/

Hankehenkilöstö:
Navitas Kehitys Oy,
Anne Matilainen@navitas.fi p. 044 792 2639
Jaana Tiitinen jaana.tiitinen@navitas.fi p. 044 493 5068

Savonia-ammattikorkeakoulu Oy,
Minna Saario, minna.saario@savonia.fi, 044 785 6589
Johanna Alastalo, johanna.alastalo@savonia.fi, p. 044 785 6046

Iisalmen kaupunki, Iida Rautiainen, iida.rautiainen@iisalmi.fi, p. 040 646 2113

Kehitysyhtiö SavoGrow Oy, Matti Ylönen, matti.ylonen@savogrow.fi, 0207 464 641

Kehittämisyhtiö Witas Oy, Piia Flink-Liimatainen, piia.flink-liimatainen@witas.fi, 0400 149 934

Koulutukset toteutuvat, jos osallistujia on vähintään kolmesta eri yrityksestä (3 eri y-tunnusta).

Pidätämme oikeuden mahdollisiin koulutusten muutoksiin.




AIKA 30.8.2022 9:30 - 1.11.2022 12:30
PAIKKA Verkossa
VIIMEINEN ILMOITTAUTUMISPÄIVÄMÄÄRÄ 29.8.2022
TILAISUUDEN TYYPPI Tilaisuus
LIITTEET  Sopien2 lastensuojeluyritysten koulutus syksy 2022
TILAISUUTEEN EI VOI ENÄÄ ILMOITTAUTUA! Viimeinen ilmoittautumispvm oli 29.08.2022.



 
NAVITAS KEHITYS OY
Wredenkatu 8
78250 Varkaus
Puh. 029 1708 800
toimisto@navitas.fi