Palaa takaisin | Tulosta

Navitas Kehitys Oy
Tapahtumatuloste - SOPIEN 2.0 - Laatu: Henkilöstön laatukoulutus

8.5.2021

SOPIEN 2.0 - Laatu: Henkilöstön laatukoulutus


SOPIEN 2.0 -hankkeen koulutus: Laatu: Henkilöstön laatukoulutus

Koulutuksen tavoitteena on, että osallistujat saavat käsityksen laadusta ja sen merkityksestä omassa työssä ja omassa työpaikassa. Koulutuksen sisältö on käytännönläheinen ja osallistava. Koulutuksessa käydään läpi laadun perusasioita käyttännön esimerkkien kautta, hyödyntäen mahdollisimman paljon hankkeessa mukana olevien yritysten omia käytäntöjä.

Kouluttajana toimii Niina Suuronen (Responsia Oy).

Lisätietoja koulutuksen sisällöstä antaa kouluttaja Niina Suuronen, niina.suuronen@responsia.fi, p. 0400 874 661

Ilmoittautuminen koulutukseen alla olevasta lomakkeesta viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutuksen alkamista. Jokaisesta henkilöstä tulee tehdä oma ilmoittautuminen (täytettävä oma ilmoittautumislomake). Ilmoittautuneille lähetetään linkki, ennen koulutusta.

Koulutus on tarkoitettu SOPIEN 2.0 -hankkeeseen osallistuville yrityksille, yhdistyksille ja sote-toimijoille. SOPIEN 2.0 -hanke järjestää työpajoja ja koulutuksia, joista ryhmäkohtaiset koulutukset sisältyvät hankkeen osallistumismaksuun.

Tervetuloa mukaan!
Hankkeeseen mahtuu vielä mukaan, lisätietoja hankkeesta: https://navitas.fi/sopien20-hanke
Löydät meidät myös Facebookista: https://www.facebook.com/sopien2hanke/

Hankehenkilöstö:
Navitas Kehitys Oy, Pekka Romppanen, pekka.romppanen@navitas.fi, p. 044 792 26399

Savonia-ammattikorkeakoulu Oy, Ulla Piipponen, ulla.piipponen@savonia.fi, 044 785 6044
Minna Saario, minna.saario@savonia.fi, 044 785 6589

Iisalmen kaupunki, Marja Kauppinen, marja.kauppinen@iisalmi.fi, p. 040 646 2113

Kehitysyhtiö SavoGrow Oy, Matti Ylönen, matti.ylonen@savogrow.fi, 0207 464 641

Kehittämisyhtiö Witas Oy, Piia Flink-Liimatainen, piia.flink-liimatainen@witas.fi, 0400 149 934

Koulutukset toteutuvat, jos osallistujia on vähintään kolmesta eri yrityksestä (3 eri y-tunnusta).

Pidätämme oikeuden mahdollisiin koulutusten muutoksiin.