Tapahtumakalenteri

SOPIEN 2.0 - Kanta-kiihdyttämö STARTTI (7- osainen)

SOPIEN 2.0 -hankkeen koulutus: KANTA: Kanta-kiihdyttämö STARTTI

Mukana 25.1. Startissa Kelan liiketoiminnan
Kanta asiantuntija, Jaana Nissilä.

Tällä ilmoittautumisella ilmoittaudut samalla kaikkiin kevään Kanta-kiidyttämön koulutuksiin (25.1-5.5.2022)


Miksi Kanta-palvelujen koulutukseen? Koulutuksista on sinulla apua, mikäli olet lähitulevaisuudessa harkitsemassa Kanta-palveluun liittymistä tai haluat tietää lisää käyttöönottamisesta. Koulutuksien avulla saat koulutettua myös henkilökuntasi, joka on avainasemassa Kanta-palveluiden asiakasohjauksessa. Henkilöstön osaamisen varmistaminen on myös yksi vaatimus Kanta-palveluiden käyttöönotossa. Tulevaisuudessa tavoitteena on entistä tietoturvallisempi asiakas- ja potilastyö. Tämä tarkoittaa sitä, että esimerkiksi sosiaalihuollon asiakastiedon arkistoon tullaan tulevaisuudessa tallentamaan kaikki sosiaalipalveluissa syntyvät, asiakasta koskevat asiakasasiakirjat, ja tämä on velvoite kaikilla palveluntuottajilla.

Koulutukset pyrkivät myös vastaamaan organisaation toimintatapojen päivittämiseen, kuvaamiseen, suunnitteluun, dokumentaatioon, kirjaamiseen kuin henkilöstön osaamisen päivittämiseenkin. Organisaatiot joutuvat myös etsimään asiaan liittyviä tietoja hajallaan olevista tietolähteistä, mikä vie arvokasta työaikaa. Kouluttajana Heidi Ilmonen SQC Oy.


Lisätietoja koulutuksen sisällöstä antaa kouluttaja Heidi Ilmonen, 040 733 0011, heidi@sqcoy.fi

Ilmoittautuminen koulutukseen alla olevasta lomakkeesta viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutuksen alkamista. Jokaisesta henkilöstä tulee tehdä oma ilmoittautuminen (täytettävä oma ilmoittautumislomake). Ilmoittautuneille lähetetään linkki, ennen koulutusta.

Koulutus on tarkoitettu SOPIEN 2.0 -hankkeeseen osallistuville yrityksille, yhdistyksille ja sote-toimijoille. SOPIEN 2.0 -hanke järjestää työpajoja ja koulutuksia, joista ryhmäkohtaiset koulutukset sisältyvät hankkeen osallistumismaksuun.

Tervetuloa mukaan!
Hankkeeseen mahtuu vielä mukaan, lisätietoja hankkeesta: https://navitas.fi/sopien20-hanke
Löydät meidät myös Facebookista: https://www.facebook.com/sopien2hanke/

Hankehenkilöstö:
Navitas Kehitys Oy
Katja Niiranen katja.niiranen@navitas.fi p. 044 720 9395
Jaana Tiitinen jaana.tiitinen@navitas.fi p. 044 493 5068


Savonia-ammattikorkeakoulu Oy,
Minna Saario, minna.saario@savonia.fi, 044 785 6589
Johanna Alastalo, johanna.alastalo@savonia.fi, p. 044 785 6046

Iisalmen kaupunki, Anne Matilainen, anne.matilainen@iisalmi.fi, p. 040 646 2113

Kehitysyhtiö SavoGrow Oy, Matti Ylönen, matti.ylonen@savogrow.fi, 0207 464 641

Kehittämisyhtiö Witas Oy, Piia Flink-Liimatainen, piia.flink-liimatainen@witas.fi, 0400 149 934

Koulutukset toteutuvat, jos osallistujia on vähintään kolmesta eri yrityksestä (3 eri y-tunnusta).

Pidätämme oikeuden mahdollisiin koulutusten muutoksiin.



AIKA 25.1.2022 13:30 - 12.5.2022 16:30
PAIKKA verkossa
VIIMEINEN ILMOITTAUTUMISPÄIVÄMÄÄRÄ 10.5.2022
TILAISUUDEN TYYPPI Tilaisuus
LIITTEET  SOPIEN 2.0 kanta kevät 2022
TILAISUUTEEN EI VOI ENÄÄ ILMOITTAUTUA! Viimeinen ilmoittautumispvm oli 10.05.2022.



 
NAVITAS KEHITYS OY
Wredenkatu 8
78250 Varkaus
Puh. 029 1708 800
toimisto@navitas.fi